KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13668426
nr 1366 8426
Lars Melander
(f. 1939), Sverige
Blandteknik, "Blå fågel II". Signerad, daterad -97. Motivet: 39x51 cm
Lars Melander, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 december 2020
kl 18:38:41
11/12 19:46:07
Lars Melander
Läs mer om Lars Melander